Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na cykl spotkań

Wtorek i środa w Muzeum Etnograficznym w Toruniu upłyną pod znakiem spotkań (fot. Muzeum)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na dwa wydarzenia, które odbędą się w przyszłym tygodniu – spotkania z cyklu Żywot pieśni, pieśni żywota oraz Muzeum-panaceum.

We wtorek, 21 października, Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza osoby w wieku 55+ na 34. spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum.

Jego gościem będzie kustosz muzeum, Grażyna Szelągowska, autorka książki Stary sposób na gęś, która opowie o pożytkach płynących z hodowli gęsi i o regionalnych tradycjach z tym związanych. Chętni poznają też tajemnice przygotowywania potraw z gęsiny. Ponadto będzie można spróbować pisania gęsim piórem oraz uczestniczyć w zabawach literackich i muzycznych.

Na zakończenie wśród uczestników zostanie rozlosowany egzemplarz książki z autografem autorki.

Data: 21.10. godz. 12.00
Wstęp: 3 zł/os.

 

W środę, o godz. 18.00, w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się kolejne, 20. już spotkanie z cyklu Żywot pieśni, pieśni żywota. Tytuł imprezy, Już mi się co prawda panieństwo sprzykrzyło, nawiązuje do znanej ludowej piosenki o niecierpliwym oczekiwaniu na zamążpójście.

Na imprezę Muzeum zaprasza zarówno panny, jak i mężatki, mężów, teściów i teściowe.

Tematem przewodnim będzie kojarzenie par, zaloty, wesele i szeroko pojęte życie małżeńskie. Spotkania polegają na wspólnym śpiewaniu pieśni tradycyjnych związanych z rozmaitymi momentami roku obrzędowego i cyklu życia człowieka.

Do udziału nie są wymagane wcześniejsze doświadczenia ani umiejętności wokalne. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania wiejskich śpiewaków i śpiewaczek.

Data 22.10.2014 r., godz. 18.00
Sala widowiskowa
Wstęp wolny