Muzeum-panaceum, XX Toruński Festiwal Książki i andrzejki – Muzeum Etnograficzne zaprasza

We wtorek odbędzie się spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+ (fot. nadesłane)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na wydarzenia, organizowane w ramach cyklu Muzeum-panaceum, XX Toruńskiego Festiwalu Książki oraz nadchodzących andrzejek.

We wtorek. 25 listopada toruńska placówka zaprasza na:

godz. 12.00, Święta Katarzyna skrzypki pogubiła

Spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+. W programie: omówienie zwyczajów ludowych związanych z wróżbami matrymonialnymi, kawalerskimi w wigilię św. Katarzyny i panieńskimi w wigilię św. Andrzeja oraz wspólna zabawa we wróżenie o przyszłości, niekoniecznie związanej z małżeństwem. Warto pamiętać o okularach do czytania.

Wstęp 3 zł.

godz. 17.00, Sekrety etnografii
 – spotkanie w ramach XX Toruńskiego Festiwalu Książki

Muzeum Etnograficzne zaprezentuje swoją serię wydawniczą Etnografia Ocalona.

Etnografia Ocalona to seria dotycząca historii etnografii i antropologii kulturowej. Publikowane są w niej prace, często zapomniane lub uznawane za zaginione, które nie miały wcześniej szansy na wydanie.
Więcej informacji>

zaproszenie_XX_festiwal_ksiazki_muzeum_etnograficzne

 

W czwartek i piątek – 27-28 listopada – odbędą się kolejne zajęcia z cyklu Etnowyprawka Malucha adresowanego do małych dzieci i ich opiekunów.
Więcej informacji>

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w dniach 26-28 listopada zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na interaktywne zajęcia na temat tradycji wróżb matrymonialnych w różnych regionach Polski.

W programie zostanie przedstawiony materiał filmowy prezentujący dawne sposoby wróżenia o zamążpójściu oraz opowieść o patronach spraw matrymonialnych: św. Katarzynie i św. Andrzeju. Aktywny udział w zabawie we wróżenie pozwoli uczniom poznać wiele nieznanych szerzej wróżb kawalerskich i panieńskich, co może uatrakcyjnić program szkolnych i prywatnych wieczorów andrzejkowych.

Zgłoszenia grup: Dział Edukacji, tel.: 56 6622 89 43; e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl

Wstęp 5 zł/os.