Muzyczna uczta w HRP Pamela

Miłośnicy mocnych brzmień już dziś mogą przygotowywać się do festiwalu, który szykuje Hard Rock Pub Pamela w Toruniu przy ul. Legionów 36. Muzyczny maraton potrwa dwa dni – 9 i 10 listopada.

Festiwal poprowadzi Mark „Bestia” Olbrich. Pierwszy dzień rozpoczną warsztaty gitarowe, które od godz. 17 poprowadzą Bartosz „Bratek” Wójcik i Leszek Cichoński – wybitni muzycy z wieloletnim doświadczeniem. Od godz. 18.30 zaś HRP Pamela zaprasza na wernisaż wystawy fotografii koncertowej Radosława Sassa. Od godz. 19 natomiast zostaniemy poczęstowani wielką dawką energetycznej muzyki. Zagrają Hendrix Project, którzy – jak sama nazwa wskazuje – inspirują się muzyką lat 60., ale nie tylko gitarową legendą Hendrixa, lecz też m.in. The Doors czy Led Zeppelin. Zagra także Leszek Cichoński, gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer z ogromnym muzycznym doświadczeniem. Festiwal odwiedzi także grupa pARTyzant i Przyjaciele. Krzysztof „pARTyzant” Toczko pierwsze muzyczne szlify zdobywał u Ryśka Riedla. Kolejną i ostatnią gwiazdą tego dnia będzie Indivi-duo, który tworzą Przemek Łosoś (grający na harmonijce ustnej i akordeonie) oraz Marek Modrzejewski (gitara akustyczna).

W czwartek na scenie zagoszczą gwiazdy międzynarodowego formatu. Początek również o godz. 19. Zagra Bartosz „Bratek” Wójcik (gitarzysta, muzyk, kompozytor) i Przyjaciele, gościnnie wystąpią Gienek Loska, Gabriel Fleszar i Jacek Krzaklewski. Następnie usłyszymy trio Głuch-Łapka-Głuch z fascynującymi m.in. bluesowymi brzmieniami. Później sceną zawładną kapele z zagranicy. Wystąpi Sean Carney & Shaun Booker Band z USA. Gitarzysta Sean Carney zaczynał od zespołów R&B, jednak blues zawsze był i pozostał jego miłością. Koncertuje z wokalistką Shaun Booker, która zadziwia mocnym i wyrazistym głosem zamkniętym w drobnym kobiecym ciele. Zobaczymy i usłyszymy również The Movement z Danii. Zespół ten inspiruje się twórczością takich gwiazd jak The Who czy The Clash. Wisienką na torcie będzie występ Nico’zz Band z Francji. Muzyk Nico Zdankiewicz wraz z zespołem prezentują eklektyczną mieszankę R&B, bluesa, funky i rocka.