Muzyka bez granic. Julia Marcell zagra w Lizard Kingu

W 2011 roku otrzymała nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego, fot. archiwum artystki

Urodziła się w Chełmnie, dzieciństwo spędziła na Rubinkowie, dorastała w Olsztynie, dziś mieszka i tworzy w Niemczech. Julia Marcell to prawdziwa obywatelka świata, której wyobraźnia muzyczna nie zna granic. Już w czwartek wraca do swojego ukochanego Torunia – wystąpi w klubie Lizard King.

Julia Marcell, a tak naprawdę Julia Górniewicz, od lat mieszka w Berlinie, ale swoje muzyczne życie związała zarówno z Niemcami, jak i Polską. W obu tych krajach uważana jest za jednego z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. Jej muzyka, określana przez samą artystkę jako classical punk, to ambitny pop, w którym łączą się wpływy rocka, muzyki etnicznej, piosenki aktorskiej i wielu innych gatunków. Na scenie muzycznej funkcjonuje od 2007 roku, kiedy własnym sumptem wydała EP „Storm” oraz album „It Might Like You”, sfinansowany przez użytkowników crowdfundingowego portalu sellaband.com. Cztery lata później na rynek trafiła płyta „June”, która przyniosła Julii wielkie radiowe przeboje „Matrioszka” i „Echo”. W 2011 roku Marcell uhonorowana została Paszportem Polityki oraz Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W październiku, nakładem wytwórni Mystic ukazał się trzeci album studyjny artystki, zatytułowany „Sentiments”, z którego pochodzą single „Manners” i „Cincina”.

Trasa promująca „Sentimens” objęła także nasze miasto. Przed toruńską publicznością Julia Marcell zaprezentuje się w czwartek, 27 listopada. Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu). Wejście do klubu od 18.00, koncert – o 20.00.