Muzyka na wodzie i „The Sound of Gospel” – 21. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura

Fot. nadesłane

Długi weekend sierpnia zapowiada się śpiewająco! Wszystko za sprawą dwóch wydarzeń organizowanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. W niedzielę 13 sierpnia na scenie na barce na Bulwarze Filadelfijskim, w ramach Roku Rzeki Wisły, czeka na nas koncert „Muzyka na wodzie”. W poniedziałek zaś na Jordankach usłyszymy „The Sound of Gospel”.

– Niedzielne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.30 – zapraszają organizatorzy. – W 2017 roku obchodzimy 550 rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Dla uczczenia tego wydarzenia w niedzielę na Bulwarze Filadelfijskim stanie barka, na której wystąpią artyści Filharmonii Pomorskiej pod batutą Mariusza Smolija. Usłyszymy kompozycję Handla „Muzyka na wodzie”, skomponowanej docelowo na użytek szerokiego grona publicznego do wykonywania na wolnym powietrzu. Zabrzmią również znane nam bliżej przeboje zespołu The Beatles w barokowych aranżacjach.

Dzień później, w Sali Kameralnej CKK Jordanki o godzinie 19.00, wysłuchamy „The Sound of Gospel”. Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie 25 oraz 35 złotych..

Colin Williams, charyzmatyczny brytyjski wokalista i dyrygent muzyki gospel, zagości w Toruniu w towarzystwie siedmioosobowego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii, polskiej wokalistki gospel – Gabrieli Gąsior oraz zespołu instrumentalistów z Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć autorski koncert Celebrate Gospel!, na który składają się różnorodne kompozycje, od tych tradycyjnych po nowoczesne.

Bilety dostępne w kasie CKK Jordanki i na stronie www.tos.art.pl