Muzyka z „Excentryków” zabrzmi przy toruńskiej fontannie Cosmopolis

Muzyka z filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w programie fontanny Cosmopolis zabrzmi po raz pierwszy 22 czerwca br. o godzinie 21:00 (fot. archiwum)

W środę, 22 czerwca, ponownie rozpoczną się pokazy fontanny Cosmopolis. W tym roku po raz pierwszy zabrzmi muzyka z filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

– Film „Excentrycy” to świetna promocja dla miasta – mówi zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz. – Doskonale wpisuje się w ciąg przedsięwzięć, które miasto realizuje w celu ożywienia starówki. Dlatego w przededniu Święta Torunia inaugurujemy nowa aranżację.

Zdjęcia do najnowszej produkcji wybitnego reżysera Janusza Majewskiego odbywały się w plenerach Torunia, Nieszawy i w Ciechocinku. Ekipa zagościła także na toruńskiej starówce, na Rynku Staromiejskim. Film okazał się sukcesem. Zdobył m.in. Srebrne Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

– Dziękuję za pomysł włączenia „Excentryków” w obchody Dni Torunia. Film żyje i Toruń wciąż pokazuje się na ekranach – mówił reżyser filmu Janusz Majewski 20 czerwca 2016 r. podczas konferencji prasowej nt. inauguracji multimedialnej aranżacji z muzyką z filmu na fontannie Cosmopolis. – W minioną sobotę w Ciechocinku odsłonięto trzy gwiazdy na Deptaku Sławy: Macieja Stuhra, autora powieści Włodzimierza Kowalewskiego i moją. Z kolei w niedzielę odebrałem Złotego Dzika na festiwalu reżyserii w Głogowie, a w najbliższą sobotę jedziemy z Wojciechem Pszoniakiem na festiwal do Moskwy.

– Władze miasta Torunia przyjęły nas z niesamowitą życzliwością podczas kręcenia filmu i teraz także. Stworzono nam tu doskonałą atmosferę pracy i jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dodaje Włodzimierz Niderhaus, Dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie oraz producent filmu „Excentrycy”.

Muzyka z filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w programie fontanny Cosmopolis zabrzmi po raz pierwszy 22 czerwca br. o godzinie 21:00. Wśród gości obecnych na wydarzeniu będą wspomniani już Janusz Majewski i Włodzimierz Niderhaus, Wojciech Karolak – kompozytor, Wiesław Pieregorólka – kompozytor i aranżer muzyki, Włodzimierz Kowalewski – współscenarzysta filmu i autor powieści na podstawie której nakręcono film.

– W  programie wydarzenia mamy także koncert Zespołu Asi Czajkowskiej Zoń. Imprezę poprowadzi Magda Miśka Jackowska z RMF Classic – mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.