Pierwsze wyniki zbiórki toruńskiego WOŚP – 285 tys. złotych [Aktualizacja]

Wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy odbywają się w całym kraju

„Światełko do nieba”, czyli coroczne pokazy fajerwerków, towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wystrzeliły o godzinie 20. Od 22 lat jest ono symbolem akcji. Do tej pory, w ramach 22. Finału WOŚP fundacja zebrała 11,6 mln zł.

W Toruniu przez cały dzień odbywały się liczne wydarzenia, które towarzyszyły zbiórce pieniędzy do puszek. Głównymi atrakcjami niedzielnego popołudnia były: wielka „ściskawa”, dzięki której Toruń pobił kolejny rekord Guinnessa, koncert Justyny Steczkowskiej i zespołu Sofa oraz wspomniane „Światełko do nieba”.

Największe wydarzenia związane z orkiestrą odbywają się w Warszawie, gdzie jeszcze przed północą odbędzie się Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców – jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Licytowane będą Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne. Finał licytacji to punkt kulminacyjny całodniowej akcji, ponieważ uzyskiwane ze sprzedaży kwoty są bardzo wysokie. Do transmitowanego w telewizji finału aukcji zaproszonych zostanie pierwszych pięciu licytujących tak w przypadku serduszek, jak i złotych kart.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem „Na ratunek” – 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

[Aktualizacja]

Liczenie pieniędzy wciąż trwa – ostateczną kwotę poznamy w ciągu 2-3 najbliższych dni, kiedy zakończą się internetowe licytacje. Torunianie hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Według danych trzech sztabów do puszek prawie 700 wolontariuszy wrzucili ponad 285 tys. zł. Przed rokiem WOŚP zebrała w naszym mieście 312 tys. zł.