Na osiedlu JAR powstanie przedszkole

Fot. nadesłane

Przy ulicy Grasera na Jarze powstanie nowe przedszkole. Umowę na realizację tego projektu miasto podpisało 21 września. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD  Sp. z o.o. z Torunia. Koszt to ok. 9,8 mln zł.

Władze miasta wychodzą naprzeciw potrzebom wciąż rozwijającego się osiedla. Powstają tu nowe drogi, sklepy, mieszkania oraz kościół. Wśród miejskich inwestycji znajduje się także poprowadzenie linii tramwajowej, teraz zaś w planach jest przedszkole.

Mija 7 lat, odkąd rozpoczęliśmy działania inwestycyjne na tzw. JAR-ze. Na zagospodarowanie czeka 400 hektarów. To pierwsze osiedle w Toruniu budowane w taki sposób, że najpierw miasto doprowadza wszystkie sieci i buduje drogi, a w ślad za tym idzie reszta zabudowy – mówił przy podpisaniu umowy prezydent Torunia Michał Zaleski. W tym obszarze zamieszkują przede wszystkim młode rodziny, więc przedszkole będzie pierwszym obiektem użyteczności publicznej na tym terenie.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD  Sp. z o.o. z w Torunia. Firma ta w 2009 r. wykonała remont Domu Muz przy ul. Okólnej. Obecnie od wielu lat to deweloper mieszkaniowy, oferujący nowe mieszkania na sprzedaż w Toruniu, w tym na tzw. JAR-ze.

Jest nam miło, że będziemy mogli wybudować tak ciekawy architektonicznie obiekt. Bez wątpienia przedszkole w tej okolicy się przyda. Dobrze, że na powstającym osiedlu infrastruktura nadąża za inwestycjami mieszkaniowymi – zauważa Mariusz Lewandowski, Zastępca Prezesa Zarządu LEM-BUD  Sp. z o.o.

Przedszkole oferować będzie dziesięć oddziałów, maksymalnie pomieści 250 dzieci. Przy budynku znajdzie się mini amfiteatr i wyniesienie z miejscami do siedzenia. Będą także boiska i plac zabaw, na których zostaną zamontowane huśtawki, bujaki, karuzele, domki, pajęczyna linowa oraz urządzenia zabawowe dla dzieci niepełnosprawnych.

– Działka, na której ma stanąć przedszkole, jest w całości przeznaczona na cele edukacyjne – informuje Sylwia Derengowska z Urzędu Miasta Torunia. – W przyszłości ma na niej powstać jeszcze szkoła podstawowa. Warto dodać, że będzie to już 18 miejskie przedszkole w Toruniu.

Obiekt ma funkcjonować już od września 2018 roku.