Na Rubinkowie powstaje nowe przedszkole

Fot. pixabay

Toruń zyska nowe przedszkole. Powstanie ono w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Buszczyńskich 11. Obiekt na toruńskim Rubinkowie aktualnie jest modernizowany.

Budynek „podstawówki” przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję od czasu, gdy miasto przeniosło SP nr 26 na Bielany, do budynku przy ul. Fałata po zlikwidowanym Zespole Szkół nr 22. W nowej siedzibie niepełnosprawne dzieci uczęszczające do SP 26 zyskały dużo więcej miejsca i lepsze warunki do nauki i rehabilitacji.

– W sprawie niedużego budynku na Rubinkowie zapadła decyzja o jego adaptacji na 5-oddziałowe przedszkole, dla około 120 dzieci: 4 oddziały po 25 dzieci i 20 w grupie integracyjnej – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. – Obecnie prace już trwają, obiekt przechodzi remont kapitalny i termomodernizację. Wymieniane są posadzki, stolarka okienna i drzwiowa, wewnątrz stawiane są nowe ścianki działowe. Budynek będzie miał nową elewację i zagospodarowane otoczenie.

Całkowity koszt prac to ok. 3 mln zł (miasto sfinansuje inwestycję w latach 2017-2018), a termin zakończenia robót to wrzesień 2017 r. Wykonawcą jest firma toruńska FUH Instal System.