Nabór do do Jury Młodych Tofifest 2017 przedłużony!

Festiwal Tofifest to jedna z największych filmowych imprez w Polsce. Każdego roku zapraszane są do współpracy gwiazdy kina (fot. Adam Zakrzewski)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest przedłuża nabór do Jury Młodych 15. edycji tego wydarzenia. Jeżeli chcesz być częścią prestiżowej imprezy i oceniać najlepsze filmy – masz czas do 5 października.

To już czwarty raz festiwalowe filmy oceniać będzie Jury Młodych. Zwycięzcy naboru zasiądą w dwóch młodzieżowych składach jurorskich: Studenckim i Młodzieżowym.

– Nie wymagamy od Was doświadczenia w zakresie krytyki filmowej – informuje Katarzyna Toczko z biura prasowego Festiwalu. – Jedynym kryterium jest ciekawie napisana, krótka recenzja dowolnego filmu, jaki „leci” teraz w dowolnym kinie (liczą się kina studyjne, DKF-y i multipleksy).

Młodzi krytycy – amatorzy oceniają na Tofi filmy w konkursie głównym ON AIR. Wyłaniamy ich w konkursie, który właśnie przedłużamy do 5 października.

Kto może startować i co musi zrobić?

W konkursie startować mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy Jury Studenckiego i Jury Młodzieżowego.

Zasady konkursu są proste.
1. Należy napisać i przesłać mailem recenzję dowolnego filmu, znajdującego się obecnie w obiegu kinowym w Polsce (kina studyjne, DKF-y, multipleksy).
2. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków.

Teksty należy przesłać na adres email press@tofifest.pl, do północy 5 października 2017. Na recenzji należy zaznaczyć, do którego jury się kandyduje oraz podać wyraźnie imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Recenzje oceni nasza wewnętrzna komisja, która wybierze zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone 7 października 2017 r.

Z Tofifest do Gdyni

– Udział w naszym Jury młodych prowadzi prostą droga do sukcesu – dodaje Kasia Toczko. – Członkini młodego Jury 2016, Agata Burdajewicz, zasiadała w tym roku w Jury Młodych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

15. edycja MFF Tofifest odbędzie się w dniach 21 – 29 października 2017 w Toruniu. Pełne informacje znajdziecie na www.tofifest.pl oraz na Facebooku @tofifest. No to start!