Nabór na zajęcia stałe w Domu Muz

Fot. nadesłane

Dom Muz otwiera nabór na zajęcia stałe na rok szkolny 2017/2018. Placówka ma w swojej ofercie zarówno warsztaty dla dzieci przedszkolnych, tych trochę starszych, młodzieży oraz dorosłych. Spotkania odbywają się w trzech filiach: Na Rudaku, Podgórzu i Starówce. Ich koszt zaczyna się już od 25 zł miesięcznie. 

Najwięcej propozycji dotyczy szeroko pojmowanej plastyki i sztuki. W placówce działa między innymi międzypokoleniowa pracownia ceramiczna. W ofercie są również tradycyjne warsztaty plastyczne.

– Od lat ogromnym powodzeniem cieszą się zajęcia plastyczne z panem Zbyszkiem, czyli naszym plastykiem i kuratorem Zbigniewem Przybyszem – mówi Marta Siwicka z Domu Muz. – Dzieci poznają na nich podstawowe zagadnienia dotyczące rysunku, malarstwa i rzeźby, a także zapoznają się z elementami historii sztuki i podstawami warsztatu plastycznego.

Z kolei najmłodsi lubiący działania manualne będą mogli zapoznać się z różnymi technikami sztuki użytkowej na zajęciach Spotkania ze sztuką (7-12 lat) oraz  Warsztatach tworzenia biżuterii (9-12 lat). Podstawą tych zajęć będzie nauka różnorodnych technik wykonywania kolczyków, bransoletek, broszek itp. oraz poznawanie takich technik jak decoupage, scrapbooking czy filcowanie.

Dorośli mogą spotykać się na wieczorach rękodzieła poświęconych głównie robieniu na szydełku, zaś dzieci w wieku od 3 do 5 lat będą mogły rozwijać swoją kreatywność podczas zajęć Gry i zabawy plastyczno-ruchowe.

W Domu Muz znajdzie coś dla siebie również każdy miłośnik teatru. W ofercie placówki są warsztaty teatralne dla dzieci, Teatr Amorficzny (starsza i młodsza grupa) oraz unikalna w Toruniu Międzypokoleniowa grupa teatralna.

– Na spotkania międzypokoleniowe zapraszam każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania z ludźmi w różnym wieku – zachęca instruktorka, Elżbieta Chrulska. – Szczególnie zaproszenie adresujemy do rodziców z dziećmi i seniorów.

Dom Muz proponuje również szereg zajęć muzycznych. Dla najmłodszych dzieci jest rytmika (3-5 lat), na której poprzez zabawę będą rozwijać się muzycznie i tanecznie. Natomiast młodzież i dorośli mogą zapisać się na grupowe bądź indywidualne lekcje gry na gitarze. Dal pań przewidziano również zumbę oraz jogę.

Aby zapisać się na zajęcia należy dzwonić pod numer 56 621-05-81 lub napisać na adres sekretariat@dommuz.pl. Nabór trwa do końca października.