Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Nagroda Bractwa Kaphornowców dla toruńskiego żeglarza
Michał Ciechowski 4 lutego, 2014, 11:30 Sport i rekreacja
a724_7-d
Cezary Bartosiewicz odbierze nagrodę 7 marca (fot. zwinka.pl)

Toruński żeglarz, kapitan Cezary Bartosiewicz został wyróżniony Nagrodą Bractwa Kaphornowców. Prestiżowe wyróżnienie trafiło do torunianina „Za dobrą robotę żeglarską w trudnych warunkach” – poprowadzenie jachtu „Województwo Toruńskie” w załogowym, etapowym rejsie na Morze Białe. Była to druga, podjęta przez torunian próba przejścia kanału Białomorskiego.

W 2011 r. żeglarze nie uzyskali pozwolenia administracji rosyjskiej na żeglugę w tych pilnie strzeżonych rejonach. Obecnie zgodę podpisał sam Dmitrij Miedwiediew.

Wyprawa, której przesłaniem było oddanie hołdu Polakom, którzy zginęli przy budowie kanału Białomorskiego oraz wszystkim jeńcom wojennym zamordowanym na Morzu Białym w 1940 r., trwała od 7 czerwca do 13 września 2013 r. Trasa wiodła z Górek Zachodnich, przez porty Zatoki Gdańskiej, Sztokholm, Marienhamn, Tallinn, Sankt Petersburg, kanał Białomorski, Wyspy Sołowieckie i z powrotem przez Bałtyk do Gdańska Łącznie jacht „Województwo Toruńskie” przepłynął ponad 2 900 Mm – na większej części z niesprawnym silnikiem. W 11 etapach rejsu uczestniczyło 97 osób, w pierwszym okresie także osoby niepełnosprawne.

Kapitan tej niezwykłej i trudnej wyprawy, Cezary Bartosiewicz odbierze nagrodę 7 marca 2014 r. podczas gali „Rejsu Roku” w Dworze Artusa w Gdańsku z rąk kontradmirała Czesława Dyrcza – Grotmasztu Bractwa Kaphornowców. .

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także