Najbardziej międzynarodowy Toruń Blues Meeting przed nami!

Od Nowa będzie gościła artystów z trzech kontynentów i ośmiu krajów

Największy w regionie i jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce 24. raz rozgrzeje Od Nowę gitarowym brzmieniem. Gwiazdą tegorocznego Toruń Blues Meeting będzie ERIC SARDINAS – wyjątkowy gitarzysta, prezentujący mocno elektryczny blues – rock! Amerykanin pojawi się na scenie w piątek. Gwiazdą drugiego dnia jest zespół Dżem.

– W naszym stałym programie trudno wyróżnić szczególne pozycje, bo jak zawsze mamy kilka festiwali oraz kilkadziesiąt koncertów – dodaje Maurycy Męczekalski, szef Od Nowy. – Warto jednak nadmienić, że tegoroczny Toruń Blues Meeting będzie najbardziej międzynarodowym wydarzeniem w historii tej imprezy. Od Nowa będzie gościła artystów z trzech kontynentów i ośmiu krajów.

Po koncertach będą odbywały się jam sessions. Od Nowa w trakcie bluesowego święta gościła już takie gwiazdy jak Tadeusz Nalepa, Ireneusz Dudek, Martyna Jakubowicz, Easy Rider, Kasa Chorych, Mira Kubasińska, czarnoskórzy bluesmani z USA – Keith Dunn, Carlos Johnson, John „Broadway” Tucker, Michael Roach, Mike Russell. Największą gratką dla słuchaczy byli jednak do tej pory Johnny Winter oraz Mud Morganfield, czyli Muddy Waters jr.

Więcej informacji na http://www.blues.umk.pl/