Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Najpiękniejsze modele zawitają do Torunia
Karol Żebrowski 22 kwietnia, 2015, 20:51 Sport i rekreacja
modele
Stworzenie modeli, które pojawią się w Toruniu wymaga dużo czasu. (fot. Łukasz Piecyk/archiwum)

Nie lada gratka dla miłośników modelarstwa rozpoczyna się 25 kwietnia w Toruniu. O godzinie 9:00 przy ulicy Rynek Nowomiejski 17 startują XIX Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Lotniczych, które zakończą się w niedzielę po południu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów jest Toruński Klub Modelarski „Hercules”.

Zgłoszenia zawodników jeszcze trwają, ale już wiadomo, że pojawią się uczestnicy m.in. z Grudziądza czy  Tomaszowa Mazowieckiego. W tym roku zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych – junior (do lat 18) oraz senior (powyżej 18 roku życia) oraz w kilku klasach konkursowych – F4IA, F4B, F4C, F4D i F4Ś. Sędzią głównym będzie Krzysztof Musielski z Poznania.

Pierwszego dnia mistrzostw, w godzinach 9:00 – 15:00, planowane jest przyjmowanie modeli połączone z giełdą modelarską. O 15:30 rozpocznie się ocena poszczególnych dzieł. Koniec pierwszego dnia mistrzostw planowany  jest na godzinę 22:00.

W niedzielę od godziny 10:00 zostanie otwarta specjalnie przygotowana wystawa z efektami pracy miłośników modelarstwa. O 13:30 zostaną ogłoszone wyniki, a także rozdane przygotowane przez organizatorów nagrody. Wydarzenie objęte jest wsparciem Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Toruniu.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także