Napad na dostawcę pizzy. Napastnicy grozili mu nożem

Napad na dostawcę pizzy miał miejsce przy jednej z klatek przy ul. Olsztyńskiej (fot. KMP w Toruniu)

Do dwunastu i piętnastu lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy w niedzielę w nocy napadli na dostawcę pizzy. Napastnicy już usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dziś o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (19.01) krótko po północy dyżurny toruńskiej komendy otrzymał wiadomość, że przy ul. Olsztyńskiej doszło do rozboju na pracowniku pizzerii. Dostawca informował, że dosłownie przed chwilą, kiedy realizował zamówienie do jednego z mieszkań został napadnięty przed wejściem do budynku przez nieznanych mężczyzn. Sprawcy uderzyli go w twarz i grozili mu nożem. Potem ukradli mu portfel z pieniędzmi, dokumenty, telefon komórkowy i oraz dwie pizze wraz z torbą do ich przewożenia. Starty wyniosły kilkaset złotych.

Policjanci zatrzymali 22 –letniego mężczyznę oraz jego 23-letniego kompana. Starszy z nich był już wcześniej karany, więc za to przestępstwo odpowie w warunkach tzw. recydywy. Młodszemu z mężczyzn grozi do 12 lat więzienia, starszemu do 15 lat więzienia.