Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Napad na jednostkę wojskową w Toruniu [Zdjęcia]
Tylko Toruń 18 czerwca, 2015, 20:15 Aktualności Miasto
17cze2015wog (8)
Ćwiczenia odbyły się w środę (fot. policja)

Toruńscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach symulujących napad na jednostkę wojskową. Scenariusz zakładał wtargnięcie przestępców na teren obiektu, włamanie do magazynu uzbrojenia, podłożenie bomby i pożar. Podczas akcji policjanci użyli psów służbowych do zatrzymania uciekiniera i odnalezienia ładunku wybuchowego.

– W środę rano do jednostki wojskowej przy ul. Okólnej w Toruniu wtargnęli napastnicy – opisuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze brali udział w zatrzymaniu osób, które włamały się do magazynu uzbrojenia i podłożyły ładunek wybuchowy na terenie obiektu. W zatrzymaniu jednego z bandytów brał udział pies służbowy przeszkolony do zatrzymywania przestępców.

Tak zaczęły się dzisiejsze ćwiczenia z udziałem toruńskich mundurowych. Policyjny pies przeszkolony do szukania materiałów pirotechnicznych odnalazł ładunek wybuchowy podłożony przy jednym z budynków. Policjanci zabezpieczali także działania straży pożarnej, która gasiła ogień podłożony w jednym z magazynów. Cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Po wszystkim mundurowi z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych toruńskiej komendy zaprezentowali pracownikom i żołnierzom jednostki wojskowej tresurę psów służbowych. Spotkanie było również doskonałą okazją do przybliżenia wszystkim zgromadzonym zmian w kodeksie drogowym i zasad bezpiecznych zachowań na drodze.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także