Napad na konwojenta w Toruniu. Sprawca ukradł pieniądze

Do zdarzenia doszło we wtorek, na ulicy Świętopełka (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci poszukują świadków napadu na konwojenta jednej z firm ochroniarskich. Napastnik najpierw obezwładnił mężczyznę gazem łzawiącym, następnie wsiadł do pojazdu i uciekł z pieniędzmi.

– Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 20.30 na ulicy Świętopełka – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Zamaskowany sprawca użył gazu łzawiącego wobec kierowcy jednej z firmy ochrony. Pracownik przebywał w zaparkowanym pojeździe będąc w trakcie wykonywania konwoju. Tym samym napastnik doprowadził go do stanu bezbronności i wyciągnął z auta. Sam wsiadł za kierownicę, a następnie oddalił się. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd. Z auta konwojentów sprawca dokonał kradzieży pieniędzy.

W tej chwili policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej sprawie, aby dzwoniły na numery alarmowe telefonów 112 i 997 lub na numery Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 56 641 26 07 lub 56 641 26 20, który prowadzi to postępowanie.