Napad przy ulicy Dybowskiego. Rozbójnicy w areszcie

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu

Na trzy miesiące toruński sąd aresztował dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy w czwartek (12.12) na ul. Dybowskiej napadli na dwójkę mężczyzn. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z komisariatu na Podgórzu cała czwórka już chwilę po napadzie trafiła do policyjnej celi. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

W czwartek, 12 grudnia, około godz. 15:00 dyżurny komisariatu na Podgórzu został poinformowany o napadzie na dwóch mężczyzn przy ul. Dybowskiej w Toruniu. Według zgłoszenia napastnikami miały być dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce czwórkę dzielnicowych.

Rozbójnikami okazały się 33-latka i 18-latka, które zwabiły pokrzywdzonych w ustronne miejsce. Tam 39-latek i 23-latek grożąc obydwu pokrzywdzonym nożem kuchennym zażądali od nich wydania pieniędzy. Jeden z mężczyzn w obawie o swoje życie oddał napastnikom kilkaset złotych.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sobotę toruński sąd na wniosek oskarżyciela aresztował wszystkich rozbójników na najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.