Napadł na sklep przy ul. Podgórnej. Grozi mu do 15 lat więzienia

Fot. Łukasz Piecyk

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafi 33-letni rozbójnik, którego policjanci zatrzymali po napadzie na sklep spożywczy przy ul. Podgórnej w Toruniu. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 lutego, około godziny 18.00. Do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna i, wyjmując przedmiot przypominający broń, zażądał wydania pieniędzy. Sięgając do kasy zabrał kilka tysięcy złotych.

– Po wszystkim wepchnął sprzedawczynię na zaplecze i kilkukrotnie ją uderzył – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Wychodząc zabrał jeszcze z lady portfel, który należał do kobiety. W zamieszaniu rozbójnik zgubił w sklepie przedmiot, którym groził pokrzywdzonej.

Jak się później okazało, była to zabawkowa atrapa pistoletu. Od razu po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci. Kryminalni, pracujący nad tą sprawą, w kilkanaście minut ustalili, kto stoi za rozbojem. Bardzo pomocnymi okazały się relację świadków. Były na tyle precyzyjne, że już po chwili policjanci znali personalia i miejsce zamieszkania 33-latka.

– Kiedy zapukali do jego drzwi był zaskoczony – tłumaczy mł. asp. Wojciech Chrostowski. – Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty. Jest recydywistą i był wcześniej karany między innymi za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i wyłudzenia.

Posted Under