Napadli na stację benzynową w Toruniu i Bydgoszczy. Nastolatkowie już są w rękach policji

Najpierw napadli na stację benzynową w Bydgoszczy, kilka godzin później zrealizowali ten sam scenariusz w Toruniu (fot. policja)

Zamaskowani sprawcy weszli na stację benzynową, zagrozili pracownikom i ukradli metalową kasetkę z pieniędzmi. Powiadomieni o wszystkim policjanci już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia zatrzymali do tej sprawy trzech 16- latków. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej napadli na stację benzynową w Bydgoszczy.

– Dzisiaj około godz. 4.30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o napadzie na jedną ze stacji paliw przy ul. Szosa Lubicka – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji -. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dwóch z trzech zamaskowanych sprawców weszło do wnętrza budynku stacji benzynowej zagroziło kasjerce a następnie ukradło metalową kasetkę z pieniędzmi. Trzeci ze sprawców zatrzymał na zewnątrz drugiego pracownika stacji.

Po dokonanym rozboju sprawcy uciekli. Dzięki przypadkowemu przechodniowi, który skontaktował się z policją i poinformował o dziwnym zachowaniu spotkanych nastolatków, 16-latków udało się zatrzymać. Ujęli ich policjanci z dwóch patroli. Nastolatkowe to mieszkańcy naszego miasta. Policjanci weryfikują teraz ich udział w innych zdarzeniach. Nie wykluczają bowiem, że te same nastolatki mogły dokonać innych czynów karalnych.

Po dokładnej analizie sprawy, którą prowadzą toruńscy policjanci, kilka godzin wcześniej nastolatkowie napadli na jedną ze stacji benzynowych w Bydgoszczy.

Cały zgromadzony przez śledczych materiał trafi do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich. To sędziowie zdecydują o losie nastolatków.