Napadli w tramwaju na pasażera i motorniczą

Mężczyznom grozi do 12 i 15 lat pozbawienia wolności (fot. policja)

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie 26 -letni recydywista i jego 22- letni kolega. Najpierw napadli na 17- letniego pasażera a następnie jeden z nich na motorniczą, która z innymi współpasażerami stanęła obronie pokrzywdzonego. Teraz pierwszemu z napastników grozi nawet do 15 lat więzienia.
Ogromną odwagą i empatią wykazali się w miniony poniedziałek motornicza i pasażerowie tramwaju nr 5 jadącego ul. Lubicką w kierunku Rubinkowa.

Około godz. 19.00 w pojeździe doszło do rozboju. Do 17- letniego pasażera podeszło dwóch mężczyzn i zaczęli go bić. Z kieszeni kurtki wyciągnęli m.in. jego portfel i telefon komórkowy. Na sytuację zareagowało kilkoro pasażerów i motornicza. Stanęli w obronie napadniętego i ujęli jednego ze sprawców. Drugiemu udało się uciec. Ujętym sprawcą okazał się 22 latek bez stałego adresu zameldowania.

Wczoraj zatrzymano drugoego ze sprawców. Okazało się, że to 26 –letni mieszkaniec Torunia. W toku postępowania wyszło na jaw, że ofiarą tego zdarzenia padła również motornicza, której młodszy ze sprawców wyrwał telefon, gdy próbowała zaalarmować odpowiednie służby. Gdy chciała go odzyskać sprawca użył wobec niej siły i kilkakrotnie ją uderzył.

Młodszemu rozbójnikowi może grozić do 12 lat więzienia. Starszy ze sprawców musi się liczyć z karą nawet 15 lat pozbawienia wolności.