Narkotyki w jednym z toruńskich barów

Policja zapowiada rozwój sprawy i kolejne zatrzymania (fot. policja)

Toruńscy policjanci, w jednym z miejscowych barów, odkryli ponad 440 gram środków narkotycznych. Do sprawy została zatrzymana 41-letnia barmanka oraz 29-latek. Materiał zgromadzony przez śledczych dał podstawę do ich aresztowania.

– Cała sprawa rozpoczęła się od informacji kryminalnych, że w jednym z barów na osiedlu Jakubskim znajdują się narkotyki – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. – Funkcjonariusze weszli do pomieszczeń i dokonali przeszukania. Tam odnaleźli m.in. ponad 440 gramów białego proszku, wagę elektroniczną i bardzo dużą ilość woreczków z zamknięciem strunowym.

Na miejscu zatrzymani zostali 29- latek i 41 -letnia barmanka. Policjanci dokonali również przeszukań w ich mieszkaniach.

W piwnicy mieszkania zajmowanego przez zatrzymanego i jego konkubinę policjanci odnaleźli kolejne 220 gramów zielonego suszu. Do tej sprawy została zatrzymana 20- letnia partnerka 29- latka. Dodatkowo w zajmowanym przez nich mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży i włamań. Były wśród nich m.in. biżuteria, zegarki, sprzęt grający, laptop.

– Substancja z baru i odnaleziona w piwnicy zostały poddane wstępnym testom – dodaje policjantka. – Wykazały one obecność amfetaminy i marihuany. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dziewięciu zarzutów.

Funkcjonariusze udowodnili mu m.in. posiadanie znacznej ilości narkotyków, wprowadzanie ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kradzież oraz trzy włamania do mieszkań i jedno do samochodu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych jego przeszłości kryminalnej okazało się, że był już w przeszłości karany. Dla multirecydywisty grozi od 2 do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze dowiedli, że 41- letnia kobieta zatrudniona jako barmanka rozprowadzała narkotyki. Teraz może jej grozić do 12 lat pozbawienia wolności. 20- letniej konkubinie podejrzanego, która usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Prokurator objął ją policyjnym dozorem.

Kryminalni z Rubinkowa przewidują dalszy rozwój tej sprawy.