Narkotyki w piwnicy na Osiedlu Chełmińskim. Właścicielowi grozi do 10 lat więzienia

Policjanci na nietypowe znalezisko natrafili podczas przeszukania jednej z piwnic (fot. KMP w Toruniu)

Ponad pół kilograma marihuany i 40 gramów amfetaminy znaleźli kryminalni z toruńskiego Rubinkowa. Narkotyki należały do 29-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych i handlu nimi. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Do nietypowego odkrycia doszło w poniedziałek, 2 grudnia, w jednym z bloków na Osiedlu Chełmińskim. Na trop tak dużej ilości narkotyków kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie wpadli realizując czynności w sprawie usiłowania pobicia jednego z mieszkańców Torunia.

27-letni mężczyzna zgłosił na policję, że 30 listopada, wieczorem, nieznani mu mężczyźni na Osiedlu Jakubskim usiłowali go pobić. Funkcjonariusze analizując dowody i ślady zebrane w tej sprawie wytypowali a następnie zatrzymali dwójkę mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu. 26-latek i 29-latek usłyszeli już zarzuty usiłowania pobicia pokrzywdzonego. Czyn ten zakwalifikowano jako chuligański.

Podczas przeszukania piwnicy w jednym z bloków na Osiedlu Chełmińskim, należącej do 29-latka policjanci natrafili na nietypowe znalezisko. Mężczyzna w słoikach trzymał zielony susz roślinny i biały proszek. Przeprowadzone policyjne testy potwierdziły, że to narkotyki. Po zważeniu okazało się, że amfetaminy jest ponad 40 gramów, marihuany ponad pół kilograma.

Policjanci znaleźli również dwie wagi elektroniczne. Z ustaleń śledztwa wynika, że 29-latek nie tylko posiadał narkotyki, ale także handlował nimi. Na czarny rynek wprowadził co najmniej kilogram marihuany i ponad 50 gramów amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych i handlu nimi. Młodszemu z podejrzanych grozi do 8 lat więzienia, zaś przestępstwa starszego zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.