Narkotyki zabezpieczone w jednym z mieszkań na obrzeżach toruńskiej Starówki

Fot. policja

Ponad dwa kilogramy narkotyków zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy. Były wśród nich haszysz, amfetamina, ekstazy i marihuana. 21- latkowi śledczy zarzucili posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wprowadzanie ich do obrotu za co grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

We wtorek (30.01.2017) około godziny 16:30 policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli do jednego z mieszkań na obrzeżach toruńskiej Starówki. Powodem ich wizyty były podejrzenia, że mężczyzna wynajmujący ten konkretny lokal, może posiadać narkotyki. Intuicja kryminalnych nie zawiodła i tym razem.

– Podczas przeszukania w jednej z szafek kuchennych policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy różnego rodzaju narkotyków – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Było wśród nich ponad półtorej kilograma zielonego suszu, ponad 114 gramów brunatnej substancji, ponad 730 gramów białego proszku i kilka tysięcy tabletek o różnych kształtach i kolorach środka o nazwie ekstazy oraz wagę elektroniczną. Po wykonaniu wstępnych testów zielony susz wykazał właściwości charakterystyczne dla marihuany, brązowy dla haszyszu a biały proszek okazał się być amfetaminą. Po obliczeniu wartość czarnorynkowa zabezpieczonych substancji wyniosła ponad sto tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wprowadzanie ich do obrotu. Wczoraj (1.02.2017.) policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator złożył też wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 21- latka. Sąd po zapoznaniu się z całością materiałów zebranych przez śledczych postanowił aresztować mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Posted Under