„Narkotykowy” weekend w Toruniu. Zatrzymano 6 osób

Policja zatrzymała w sumie 6 osób (fot. Łukasz Piecyk)

Narkotyki były głównym problemem toruńskich policjantów w miniony weekend. Mundurowi zatrzymali w związku z nielegalnymi substancjami aż 6 osób. Znaleziono przy nich amfetaminę i marihuanę. Najmłodszy z „amatorów” zakazanych używek miał 15 lat. Za posiadanie narkotyków grozi do 2 lat wiezienia.

– W piątek, krótko po północy, mundurowi ze Śródmieścia na ul. Łukaszewicza podczas legitymowania 18-letniego mieszkańca Torunia znaleźli przy nim woreczek foliowy z zawartością białego proszku – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Badanie potwierdziło, że to amfetamina o wadze ponad jednego grama.

Jako drugi został zatrzymany 30-letni mężczyzna. Policjanci z Rubinkowa namierzyli go chwilę po godzinie 14:00 na ul. Żółkiewskiego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że miał przy sobie 6 woreczków z białym proszkiem. Testy wykazały, że było w nich w sumie blisko 5 gramów amfetaminy.

– U następnego „amatora” zabronionych substancji stróże prawa odnaleźli ponad pół grama marihuany – dodaje policjant. – 18-latek wpadł podczas legitymowania na ul. Zbożowej tuż przed godziną 18:00.
W sobotę, na ul. Osiedlowej zatrzymano 19-latka, który miał przy sobie marihuanę. Wieczorem wpadł 39-latek. Ten zaś był w posiadaniu amfetaminy.

Jako ostatniego zatrzymano 15-latka, u którego znaleziono marihuanę. Nastolatkiem zajmie się Sąd Rodzinny.