Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” wystąpi na toruńskich Jordankach

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” składa się z ponad 100 tancerzy i własnej orkiestry (fot. nadesłane)

Unikalne taneczne show w wykonaniu Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili” już wkrótce wystąpi w Bydgoszczy i Toruniu. Stu tancerzy i towarzysząca im orkiestra zaprezentują się już 14 lutego w bydgoskiej „Łuczniczce”, a 29 marca na deskach toruńskiego Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki”.

– Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” składa się z ponad 100 tancerzy i własnej orkiestry – opowiada Anna Nowocień-Rega, promująca wydarzenie. – W swojej historii wyruszył na ponad 250 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli 12 500 koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie!

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Oficjalna strona wydarzenia http://www.sukhishvili.pl

Bilety dostępne są na stronach: www.sukhishvili.pl, Eventim, Biletyna