Nastolatka napadła na punkt sprzedaży na Rynku Staromiejskim w Toruniu

Nastolatce grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności (fot. Adam Zakrzewski)

Odmowa spełnienia żądań była powodem ataku 19-latki na sprzedawczynię jednego ze sklepów na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Nastolatka, atakując kobietę, użyła nieznanego sprayu, po czym ukradła pieniądze.

Dzisiaj kryminalni z miejscowej komendy doprowadzili do toruńskiej Prokuratury Toruń Centrum-Zachód 19-latkę podejrzaną o dokonanie rozboju.

– O całym przebiegu przestępstwa dyżurny dowiedział się telefonicznie od pokrzywdzonej – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – W niedzielę, około godziny 20.00, nastolatka napadła na jeden z punktów sprzedaży znajdujących się na Starym Mieście w Toruniu. Do budki sprzedażnej podeszła młoda kobieta, która zażądała wydania pieniędzy. Gdy sprzedawczyni odmówiła napastniczka prysnęła jej nieznaną substancją w twarz. Wykorzystując jej stan bezbronności nastolatka zabrała pieniądze i uciekła.

Grupa policjantów skierowana na miejsce przestępstwa zebrała dowody, które pozwoliły wytypować 19-latkę jako sprawczynię tego zdarzenia. Do jej zatrzymania doszło następnego dnia rano tj. 20.10.

– Wczoraj przez kilka godzin funkcjonariusze z miejscowej komendy wykonywali czynności procesowe z jej udziałem – podsumowuje rzeczniczka. – W przeszłości zatrzymana była notowana za oszustwa. Dzisiaj z ust prokuratora usłyszała zarzut dokonania rozboju.

Teraz może jej grozić do 12 lat więzienia.