Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Nastolatka napadła na punkt sprzedaży na Rynku Staromiejskim w Toruniu
Michał Ciechowski 21 października, 2014, 11:33 Aktualności Miasto
182
Nastolatce grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności (fot. Adam Zakrzewski)

Odmowa spełnienia żądań była powodem ataku 19-latki na sprzedawczynię jednego ze sklepów na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Nastolatka, atakując kobietę, użyła nieznanego sprayu, po czym ukradła pieniądze.

Dzisiaj kryminalni z miejscowej komendy doprowadzili do toruńskiej Prokuratury Toruń Centrum-Zachód 19-latkę podejrzaną o dokonanie rozboju.

– O całym przebiegu przestępstwa dyżurny dowiedział się telefonicznie od pokrzywdzonej – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – W niedzielę, około godziny 20.00, nastolatka napadła na jeden z punktów sprzedaży znajdujących się na Starym Mieście w Toruniu. Do budki sprzedażnej podeszła młoda kobieta, która zażądała wydania pieniędzy. Gdy sprzedawczyni odmówiła napastniczka prysnęła jej nieznaną substancją w twarz. Wykorzystując jej stan bezbronności nastolatka zabrała pieniądze i uciekła.

Grupa policjantów skierowana na miejsce przestępstwa zebrała dowody, które pozwoliły wytypować 19-latkę jako sprawczynię tego zdarzenia. Do jej zatrzymania doszło następnego dnia rano tj. 20.10.

– Wczoraj przez kilka godzin funkcjonariusze z miejscowej komendy wykonywali czynności procesowe z jej udziałem – podsumowuje rzeczniczka. – W przeszłości zatrzymana była notowana za oszustwa. Dzisiaj z ust prokuratora usłyszała zarzut dokonania rozboju.

Teraz może jej grozić do 12 lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także