Nastolatkowie zatrzymani ws. kradzieży na toruńskim Rubinkowie

Nieletnim sprawcom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali dwóch nastoletnich włamywaczy. Okazało się, że w sumie dokonali czternastu kradzieży z włamaniami do piwnic. Teraz może im grozić do 10 lat więzienia.

– Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nastolatków z Torunia w czwartek – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Kryminalni, analizując ślady i dowody zebrane w sprawach włamań do piwnic, nabrali podejrzeń, co do dwóch nastolatków. Ich typowania okazały się trafne.

Policyjne postępowanie wykazało, że 18-latek działając już od kwietnia do chwili zatrzymania włamał się do pięciu piwnic na terenie Rubinkowa i Bydgoskiego Przedmieścia. Drugi z nich, tym razem 17 -letni mieszkaniec Rubinkowa, aż dziewięć razy pokonał zamki i dostał się do piwnic w rejonie Rubinkowa.

– Sprawcy kradli z ich wnętrz co tylko nawinęło się na rękę i co mogło mieć jakąkolwiek wartość – dodaje funkcjonariuszka. – Były wśród nich rowery, sprzęt wędkarski, walizki i obuwie. Podczas przeszukań w ich mieszkaniach policjanci odnaleźli część utraconego przez pokrzywdzonych sprzętu, który wkrótce będzie mógł wrócić do właścicieli.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.