Nastolatkowie zniszczyli dwie windy przy ul. Traugutta w Toruniu [Film]

Nagranie z monitoringu pozwoliło ująć sprawców (fot. kadr z filmu)

Dwoje nastoletnich wandali zostało zatrzymanych w związku ze zniszczeniem wind przy węźle przesiadkowym przy ul. Traugutta w Toruniu. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Na początku stycznia policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymali zgłoszenie o uszkodzonych windach, na kładkach dla pieszych, przy węźle przesiadkowym na ul. Traugutta.

– Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i dotarli do monitoringu ze znajdujących się tam i w okolicach kamer – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. –  Nagrania były bardzo pomocne w ustaleniu sprawców. Znakomite rozpoznanie i wiedza o osobach, które mogły dopuścić się takiego aktu wandalizmu doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch nastolatków. Policjantka, zajmująca się zagadnieniami związanymi z przestępczością wśród nieletnich, na nagraniu rozpoznała dwóch 15-letnich mieszkańców Torunia, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem.

Okazało się, że wandale kilka razy w przeciągu ostatnich tygodni odwiedzili węzeł przesiadkowy na ul. Traugutta. Z informacji, które zebrali policjanci wynika, że pod koniec grudnia wrzucili petardę do jednej windy i uszkodzili jej elementy. W styczniu natomiast zniszczyli drzwi oraz progi drugiego dźwigu osobowego. Łączna kwota strat, które spowodowali wyniosła kilka tysięcy złotych.

– Już wkrótce cały zebrany w tej sprawie materiał trafi do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 15-latków – podsumowuje przedstawiciel toruńskiej policji.