Natalia Przybysz zaśpiewa na koniec Klamry [wideo]

Ostatni album Natalia Przybysz wydała w listopadzie (fot. materiały promocyjne)

Trwające od kilku dni Alternatywne Spotkania Teatralne „Klamra” w tym roku zakończy koncert Natalii Przybysz. Piosenkarka zaśpiewa na nowej scenie w najbliższą sobotę o 21:30.

Natalia Przybysz jest jedną z niewielu wokalistek w kraju czerpiących z dorobku artystów jazzowych, soulowych i funkowych. Zdobyła popularność jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B – Sistars. Po zawieszeniu działalności grupy zaczęła występować głównie pod pseudonimem NATU.

Pierwszy album nagrała w duecie z producentem muzycznym Envee. Krążek zatytułowany Maupka Comes Home ukazał się w 2008 roku, natomiast dwa lata później artystka wydała album Gram duszy. W 2013 został wydany trzeci album piosenkarki zatytułowany Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin. Jej najnowszy, czwarty studyjny album Prąd został poszerzony o dodatkowe partie elektrycznej gitary nadające mu rockowego charakteru. Punktem wyjścia do pracy nad krążkiem była piosenka Niebieski poprzedniego wydawnictwa. Tym samym artystka postanowiła kontynuować przygodę z bluesem i klimatem rocka lat 60.

Bilety od 40 zł.