Nauka u najlepszych – studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UMK

- Zaletą studiów podyplomowych jest nauka roczna odbywająca się weekendowo - mówi mgr Jacek Pakuła, pełnomocnik dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ds. Kontaktu z Interesariuszami. (fot. archiwum)

Studia podyplomowe otwierają wiele ścieżek na ogólnopolskim rynku pracy. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ofercie na rok 2015/2016 przygotował piętnaście kierunków studiów podyplomowych dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w ciągu jednego roku. By rozpocząć takie studia wystarczy posiadać dyplom licencjata, magistra lub inżyniera.

Kadra pracownicza, dogodne warunki nauczania oraz płatności to tylko trzy z wielu atutów studiów podyplomowych toruńskiego wydziału Prawa i Administracji. Dzięki wyspecjalizowanemu nauczaniu roczne studia pozwolą dobrze wykorzystać czas, aby dostarczona wiedza zaowocowała w najbliższej przyszłości.

– Zaletą studiów podyplomowych jest nauka roczna odbywająca się weekendowo – mówi mgr Jacek Pakuła, pełnomocnik dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ds. Kontaktu z Interesariuszami. – Do uzupełnienia kwalifikacji nie potrzebujemy trzy lub pięcioletniej nauki. Choć prawo nie jest proste, wiedza którą dostarczymy w ciągu roku jest wystarczająca, aby podjąć się dodatkowych profesji.

A tę wiedzę przekazuje słuchaczom wykwalifikowana uniwersytecka kadra profesorska. Praktycy wykładający na uczelni mają solidne przygotowanie teoretyczno-prawne, które pozwala w prawidłowy sposób odczytywać wykładnie i przepisy prawne.

– Wydział Prawa i Administracji to miejsce zrzeszające najlepszych wykładowców w kraju – mówi Martyna Joachimiak, studentka prawa UMK. – Prowadzący zajęcia profesorowie i doktorzy to osoby, które zagadnieniem prawa i administracji zajmują się na co dzień. W gronie wykładowców znajdują się sędziowie Sądu Najwyższego, autorzy opinii prawnych, a także radcy prawni.

Wykwalifikowana kadra profesorska to osoby, które stanowią o przepisach prawa i odpowiednio je tłumaczą. Każdego dnia w praktyce mają do czynienia z realnym wymiarem prawnych zagadnień. Przykładem może być Katedra Prawa Ubezpieczeniowego, której kierownikiem jest prof. dr hab. Eugeniusz Kowalewski, autorytet prawa ubezpieczeniowego.

– Nie zamykamy się tylko na grono naszych wykładowców – dodaje przedstawiciel uczelni. – Jeżeli mamy możliwość współpracować z ekspertami z zewnątrz, to bardzo chętnie ich zatrudniamy. Wpływają oni na podniesienie jakości studiów podyplomowych prowadzonych na naszym wydziale.

Niewątpliwym atutem studiów podyplomowych na wydziale Prawa i Administracji UMK jest dogodny system płatności. Istnieje możliwość płatności czesnego w ratach.

– Trzecią zaletą są zajęcia prowadzone w niewielkich grupach – zaznacza mgr Jacek Pakuła. – Ma to wyraźny wpływ na odbiór przekazywanych słuchaczom treści. Pozwala to na warsztatowe ujęcie prezentowanych tematów.

Szeroka oferta studiów, obejmująca piętnaście kierunków, pozwala słuchaczom podnieść swoje kwalifikacje na rynku pracy. Dla absolwenta prawa studia podyplomowe mogą być ukierunkowaniem w dalszą drogą zawodową.

Absolwent studiów podyplomowych WPiA na toruńskim uniwersytecie będzie miał szeroki wybór potencjalnych miejsc pracy. Większe kwalifikacje oznaczają także wyższe zarobki.

– Studia podyplomowe to także szansa dla osób świeżo wchodzących na rynek – zaznacza przedstawiciel UMK. – Słuchacze to nie tylko osoby aktywne zawodowo. To także absolwenci studiów, którzy poszukują swojego miejsca pracy i już na starcie chcą być atrakcyjnymi pracownikami. Studia te są kluczem do poszerzenia wiadomości i umiejętności.

– Wydział Prawa i Administracji to miejsce spełniające wszystkie wymogi polskiej uczelni – komentuje Adam Murawski, student II roku prawa. – Budynek jest przestronny i, co ważne, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odpowiednio wyposażone, klimatyzowane audytoria sprzyjają komfortowi nauki. Ponadto, na wydziale znajduje się biblioteka z bogatym księgozbiorem, czytelnia oraz bar i samoobsługowy kącik „Pod paragrafem”, w którym można przyrządzić sobie kawę, herbatę lub drobny posiłek.

Różnorodność kierunków proponowanych przez Wydział Prawa i Administracji UMK oraz wyspecjalizowana kadra pracownicza pozwolą przyszłym słuchaczom na szybkie podniesienie swoich kwalifikacji i lepszy start w zawodzie. Rekrutacja na wszystkie kierunki trwać będzie do 30 września 2015 roku. Informacje o studiach opublikowane zostały na oficjalnej stronie WPiA (www.law.uni.torun.pl oraz www.portal.umk.pl). Znajdziecie tam Państwo informacje dotyczące terminarza zajęć, zagadnień oraz płatności.