Nękał i groził kobiecie. Stalker zatrzymany

Chwilę po zgłoszeniu dzielnicowych przy ulicy Towarowej w Toruniu zatrzymał podejrzanego mężczyznę (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził 32-letniej mieszkance miasta. Kobieta o uciążliwym stalkingowcu poinformowała mundurowych z Rubinkowa. Teraz sprawcy tego czynu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

– Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód 27 – latka podejrzanego o stalking i kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojej znajomej – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – O całym zdarzeniu policjantów zawiadomiła 32 – letnia mieszkanka Grębocina. Okazało się, że mężczyzna nie chcąc przyjąć do wiadomości decyzji dotyczącej zakończenia ich znajomości zaczepił kobietę w piątek 15 listopada około godz. 22.30 przy ul. Skłodowskiej. Tam zagroził jej pozbawieniem życia.

Jeszcze tej samej nocy po agresywnym zachowaniu mężczyzny, pełna obaw ich spełnienia pokrzywdzona zdecydował się zawiadomić policję. Okazało się, że mężczyzna wcześniej uporczywie nękał kobietę, wzbudzając u niej poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszając jej prywatność. Wysłał bowiem wbrew jej woli kilkadziesiąt smsów, dzwonił do niej oraz jeździł za nią samochodem.

– Chwilę po zgłoszeniu dzielnicowych przy ulicy Towarowej w Toruniu zatrzymał podejrzanego mężczyznę – dodaje rzeczniczka. – Nietrzeźwy sprawca natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 27- latek z ust śledczych usłyszał zarzut wypowiadania pod adresem kobiety gróźb karalnych i stalkingu. Prokurator zdecydował o nałożeniu na niego obowiązku stawiennictwa się w komisariacie na Rubinkowie dwa razy w tygodniu w ramach policyjnego dozoru. Nie wolno mu również kontaktować się z kobietą, zbliżać do niej i przebywać w rejonach osiedli jej miejsca zamieszkania i zatrudnienia.