Nie wiesz gdzie zabrać swoją pociechę z okazji Dnia Dziecka? Zerknij tutaj!

Dzieci przebywające w grodzie Kopernika na przełomie maja i czerwca na pewno nie będą mogły narzekać na nudę. Przygotowano dla nich wiele atrakcji. Jakich? Przedstawiamy kilka z nich.  
 
W weekend 27 i 28 maja centrum handlowe Toruń Plaza zorganizuje „Dzień dziecka z Epoką Lodowcową”. Teren kompleksu zostanie przejęty przez bohaterów tego popularnego filmu animowanego. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z Wiewiórem i Sidem, a w centrum staną także figury 3D mamuta Mańka i tygrysa Diego. Ponadto organizatorzy przygotowali m.in. seans czterech części „Epoki Lodowcowej” i konkursy z nagrodami związane z filmem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zaś centrum handlowe zaprasza dzieci w godz. 1218.  

2-4 czerwca na terenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie odbywał się piknik „Naukowa petarda”. 

– Pierwszy dzień pikniku przeznaczymy raczej dla nieco starszych dzieci – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Wychodzimy z założenia, że dzieckiem się jest zawsze, tylko zabawki się zmieniają. 2 czerwca o godz. 18 rozpocznie się koncert zespołów Paraliż Band i Farben Lehre. W sobotę i niedzielę, czyli 3 i 4 czerwca, zapraszamy już od godz. 10.30. Przed budynkiem Centrum zagości ok. 20 stanowisk z różnymi atrakcjami popularnonaukowymi. Nie zabraknie różnorodnych doświadczeń i eksperymentów. Będzie to rozrywka przeznaczona głównie dla maluchów, ale nie tylko, dlatego zapraszamy całe rodziny z dziećmi. 

Pociechy na pewno nie będą się nudzić także w Muzeum Toruńskiego Piernika przy Rynku Staromiejskim 1.  

– Precyzujemy jeszcze naszą ofertę, która bez wątpienia będzie specjalna – informuje Krzysztof Lewandowski, asystent muzealny. Na dzieci będą czekały piernikowe kolorowanki, toruńskie katarzynki oraz szereg dodatkowych atrakcji. Zaproponujemy także wypieczenie własnego piernika dekoracyjnego, który może stać się piękną pamiątką z Torunia. Muzeum jest miejscem, gdzie poznajemy historię miasta wszystkimi zmysłami.  

Atrakcji nie zabraknie także w centrum handlowym Atrium Copernicus. 2 i 3 czerwca w godz. 11-18 będzie odbywać się tam impreza „Smerfy Poszukiwacze Przygód”.  

– W centralnym miejscu powstanie Wielka Zaginiona Smerfowa Wioska – informuje dyrekcja Atrium Copernicus. – Dzieci pod opieką animatorów będą odwiedzać domki m.in. Papy Smerfa czy Smerfetki, a przez to zdobywać umiejętności Super-Smerfa. Każdy domek to nowe wyzwanie i nowa okazja do zabawy połączonej z nauką.  

Na 4 czerwca w swoje progi zaprasza dzieci Teatr Baj Pomorski. Główną atrakcją będzie spektakl „Szewczyk Dratewka”, który rozpocznie się o godz. 12.  

– Po przedstawieniu przenosimy wydarzenie do ogrodu teatralnego – przedstawia plan dnia Angelika Wieliczko-Skinder. Odbędą się tam różne animacje zaprezentowane przez aktorów teatrów. Przewidujemy też występ klaunów, malowanie twarzy czy też poczęstunek w formie lodów. Popołudnie zakończy się warsztatami, które będą przeznaczone dla najmłodszych. Będą one dotyczyć karykatury i budowy lalek. Jesteśmy przygotowani na przybycie dwustu dzieci. Bilety na wydarzenie są już dostępne i można je nabyć poprzez stronę internetową bajpomorski.art.pl. Koszt uczestnictwa w spektaklu i pozostałych atrakcjach to 29zł/os.