Niebezpieczne znalezisko w toruńskim garażu

Trwa ustalanie, kto trzymał w garażu niebezpieczne przedmioty (fot. Łukasz Piecyk)

Łuski i pociski znalazł w wynajmowanym przez siebie garażu jeden z mieszkańców Torunia. Mężczyzna wszedł do pomieszczenia, kiedy nie mógł przez dłuższy czas skontaktować się z najemcą. O odkryciu natychmiast poinformował policję.

Zgłoszenie wpłynęło do komendy wczoraj, około godz. 20:00. Do dyżurnego toruńskiej komendy Policji zadzwonił na numer alarmowy zaniepokojony właściciel jednego z garaży przy ul. Bielańskiej w Toruniu.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Sekcja Antyterrorystyczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Patrol Rozminowywania Jednostki Wojskowej.

– Policjanci zabezpieczyli m.in. granaty moździerzowe, pociski artyleryjskie i miny przeciwpancerne – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Teraz śledczy ustalają do kogo należy zgromadzony materiał, czy mógł być niebezpieczny oraz stanowić realne zagrożenie. Jeżeli okaże się, że właściciel tych przedmiotów posiadał je bez wymaganego zezwolenia może mu grozić do 8 lat więzienia.