Niedziela z goździkiem w Muzeum Etnograficznym

Niedziela z goździkiem to kolejna z wielu atrakcji towarzyszących wystawie Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL w Muzeum Etnograficznym w Toruniu (fot. sxc.hu)

 Muzeum Etnograficzne w Toruniu wraz Towarzystwem Przyjaciół Muzeum zapraszają na koncert nawiązujący do Dnia Kobiet – Niedziela z goździkiem. Święto było szumnie obchodzone w czasach PRL-u, kiedy oficjalnym wyrazem uznania dla płci pięknej bywały wręczane w zakładach pracy goździki lub rajstopy. W związku z tym, organizatorzy spotkania rozlosują wśród publiczności drobne upominki.

Koncert odbędzie się 9 marca 2014, o godzinie 16.00.

Wykonawcy programu Niedzieli z goździkiem, to twórcy ruchu muzycznego lat 60. i 70. ubiegłego wieku, członkowie popularnych zespołów młodzieżowych z dawnego województwa bydgoskiego.

Pierwszą część programu Niedzieli z goździkiem wypełni koncert słowno – muzyczny Melodie, wyobraźnia i radosne uczucia. Występ dwóch muzyków z Włocławka będzie zawierał utwory zespołu The Shadows grane na gitarze przez Krzysztofa Czarnieckiego i przeplatane kompozycjami fortepianowymi Romana Czarnieckiego.

W drugiej części niedzielnej imprezy wystąpi zespół KUJAWIANIE. Muzycy z Janikowa przypomną przeboje lat 60. i 70. wykonując utwory instrumentalne i wokalne, w tym kompozycje własne.

Bilet wstępu na to wydarzenie można nabyć w cenie 7 zł. Uprawnia on również do zwiedzenia wystawy „Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL” znajdującej się w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.