Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Niejasne finanse przy budowie Centrum Spotkań Młodzieży. Spółka nie płaci podwykonawcom
Michał Ciechowski 24 lutego, 2014, 13:25 Aktualności Miasto
DSC_8296
Urząd Miasta podkreśla, że Pol-Aqua dostaje pieniądze od władz Torunia w terminie (fot. mcsm.torun.pl)

Władze Torunia żądają wyjaśnień od firmy Pol-Aqua. Spółka nie płaci podwykonawcom, którzy pracują przy przebudowie Młynów Richtera na Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Prezydent Torunia wezwał firmę na piśmie do niezwłocznego wyjaśnienia sprawy zaległości finansowych.

„Miasto Toruń oczekuje od wykonawcy przedstawienia wszystkich niezbędnych informacji, dokumentów oraz podania wszelkich danych pozwalających ustalić stan rozliczeń między stronami. Ponadto pracownicy Wydziału Inwestycji i Remontów są w stałym kontakcie z podwykonawcami oraz generalnym wykonawcą. Obecnie trwa ustalanie wartości bezspornych kwot do wypłaty zainteresowanym”

Urzędnicy wskazują, że podczas 28 miesięcy realizacji inwestycji – od podpisania umowy 31 sierpnia 2011 r. do zgłoszenia wyremontowanego gmachu do odbioru 15 grudnia 2013 r. – żaden z podwykonawców nie poskarżył się prezydentowi Torunia na problemy z płatnością od firmy Pol-Aqua.

Pierwsza wzmianka o opóźnieniach w płatnościach pojawiła się dopiero podczas prac związanych z odbiorem obiektu. Wcześniej inwestycja przebiegała bez zakłóceń.

Zgodnie z obowiązującą umową na realizację MCSM inwestor (czyli miasto Toruń) nie ponosi solidarnej odpowiedzialności za zapłatę ewentualnego wynagrodzenia dla podwykonawców inwestycji. Jednak miastu zależy na zakończeniu sporu pomiędzy podwykonawcami a generalnym wykonawcą inwestycji oraz na terminowym zakończeniu i rozliczeniu zadania.

Urząd Miasta podkreśla, że Pol-Aqua dostaje pieniądze od władz Torunia w terminie, a do zapłaty po zakończeniu i odebraniu inwestycji dopuszczonej do użytkowania pozostało zaledwie 10 proc. wartości kontraktu, czyli 1 mln 840 tys. zł.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także