Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Niepełnosprawni sportowcy zmierzyli się w turnieju tenisowym [Zdjęcia]
Michał Ciechowski 15 marca, 2015, 22:38 Fotogalerie Sport i rekreacja
tenis w 44
Trzydniowy turniej tenisa ziemnego na wózkach był pierwszym takim wydarzeniem w Polsce (fot. Adam Zakrzewski)

W dniach 13-15 marca, w Hali Tenisowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Skarpie w Toruniu odbyły się zawody tenisowe sportowców poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wśród międzynarodowej, 26 osobowej obsady, oprócz zawodników z polskiej kadry narodowej, znaleźli się również sportowcy ze Słowacji, Hiszpanii oraz Łotwy.

– Turniej rozgrywany był zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej – relacjonuje Krzysztof Józkow, organizator wydarzenia. – Wśród panów, zwycięzcą okazał się pochodzący ze Słowacji Marek Gergely, który pokonał w finale Polaka Piotra Jaroszewskiego. W rywalizacji kobiet złoty medal otrzymała Lucyna Miętrkiewicz, wygrywając z Katarzyną Wojcieszak.

W grze podwójnej najwyższe miejsce wywalczyła para Piotr Jaroszewski i Jerzy Kulik, wśród pań Lucyna Miętrkiewicz i Katarzyna Wojcieszak.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Organizatorem turnieju było Toruńskie Stowarzyszenie Tenisowe. Impreza współfinansowana została przez Gminę Miasta Toruń oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fot. Adam Zakrzewski


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także