Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Niestabilny system ekstraligi żużlowej
Piotr Paczkowski 26 lipca, 2014, 22:14 Sport i rekreacja
Fot. Adam Zakrzewski (57)
Przez wiele lat kluby prześcigały się w oferowaniu coraz to lepszych kontraktów zawodnikom (fot. Adam Zakrzewski)

Od początku sezonu było wiadomo, że z rozgrywaniem meczy mogą być problemy, ale takich zawirowań ekstraklasa nie miała od wielu lat. Tracą na tym wszyscy — telewizja, kluby, a przede wszystkim, kibice.

Rywalizacja toczy się w ośmiozespołowych grupach. Jeżeli zawodnicy któregoś z klubów nie dają z siebie wszystkiego, wartość całego przedsięwzięcia maleje. A co się stanie, jeżeli takich klubów będzie więcej?

Właśnie taką sytuację możemy aktualnie obserwować. Zawodnicy z Gdańska i Częstochowy opuszczają mecze, lub wystawiają rezerwowe składy, czym szkodzą całej lidze. Mają jednak swoje powody — pasja porażek, niewielkie zainteresowanie kibiców, rezygnacja trenerów, czy konflikty między zawodnikami, to tylko niektóre z nich. Głównym problemem pozostają jednak pieniądze.

Przez wiele lat kluby prześcigały się w oferowaniu coraz to lepszych kontraktów zawodnikom, traciły fundusze bez jakiejkolwiek kontroli. Licencje, które miały uzdrowić sytuacje i ograniczyć rozrzutność, okazały się bezcelowe i wprowadziły jedynie niepotrzebne zamieszanie. Nastały ciężkie czasy dla polskiego żużla i jeżeli szybko nie znajdzie się jakieś wyjście, skutki mogą być o wiele poważniejsze.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także