Nietrzeźwi za kółkiem: trzech nieodpowiedzialnych kierowców zostało zatrzymanych

Wszystkim grozić może do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy (fot. Łukasz Piecyk)

Troje nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych w ciągu kilku godzin na toruńskich i lokalnych drogach. Jednego z nich osobiście ujął świadek, dwaj pozostali zostali zatrzymani przez policjantów z drogówki. Każdy taki kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdemu z nich grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Wczoraj około godz. 14.00 dyżurny Policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od świadka, że w miejscowości Głogowo zatrzymał mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

-Dyżurny na miejsce skierował patrol z Lubicza – relacjonuje podins. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Okazało się, że 65- latek zamieszkały w gminie Obrowo prowadził volkswagena mając w organizmie prawie 2,5 alkoholu.

Około godz. 17.30 patrol z Wydziału Ruchu Drogowego w Toruniu otrzymał zgłoszenie o kolizji do jakiej doszło przy Szosie Lubickiej. Kierowca jadący w kierunku od strony Gdańska w kierunku centrum miasta w związku z nieprawidłowo wykonanym manewrem zmiany pasa ruchu uderzył tyłem swojego auta w jadącego w tym samy kierunku busa. Następnie jego auto uderzyło w toyotę, która najechała a tył renault.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce za kierownicą fiata uno siedział 43 -letni mieszkaniec Osiedla Dekerta. Już zachowanie mężczyzny wskazywało, że jest pod wyraźnym wpływem alkoholu.

– Policjanci poddali go próbie trzeźwości – dodaje funkcjonariuszka. – Probierz wykazał, że miał ponad 2 promile. Na domiar złego nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna otrzymał za popełnione wykroczenia 1000 złotych mandatu.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę volkswagena zatrzymał patrol policjantów ze Śródmieścia. Była godzina 21.20 na ul. Jęczmiennej. Probierz podany 44- letniemu kierowcy wykazał, że prowadził auto mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.