Nietrzeźwy weekend na drogach regionu. Zatrzymano 8 pijanych kierowców – dwóch w Toruniu

Mimo licznych apeli policji, pijani kierowcy wciąż wsiadają za kierownicę (fot. Łukasz Piecyk)

Aż ośmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ten weekend toruńscy policjanci. Wszystkim , którzy prowadzili auta w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Tym, którzy złamali sądowy zakazu muszą się liczyć z zagrożeniem nawet 3 lat więzienia.

-W miniony piątek około 1.00 w nocy patrol toruńskiej drogówki zatrzymał na moście im. Gen. Zawadzkiej prowadzącego samochód marki peugeot 406 – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Okazało się, że 40-letni mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W sobotę na ul. Bażantowej, policjanci ze Śródmieścia poddali kontroli 39-letniego prowadzącego pojazd marki alfa romeo. Probierz wykazał, że mężczyzna również miał około 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijanych kierowców nie brakowało także w miejscowościach podtoruńskich…

W Obrowie wpadł 33-letni kierowa osobowego audi, który miał prawie promil alkoholu we krwi, ponadto obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych..

W miejscowości Browina zatrzymano pijanego 28-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. W trakcie kontroli okazało się, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony na kilka kategorii w tym obowiązujący również na traktory.

Pijany kierowca wsiadł także na motorower. Zatrzymali go dopiero policjanci w miejscowości Krobia.Od 19-latka była wyczuwalna charakterystyczna woń. Probierz wykazał, że młodzieniec miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Lubiccy policjanci zatrzymali w Czernikowie 43-letniego kierowcę opla vectry, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło w jednej z miejscowości w gminie Chełmża. Tam, w sobotę po godzinie 15.00, zatrzymany został kierowca kii. Badanie wykazało, że miał on miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Blisko promil alkoholu miał ostatni z zatrzymanych kierowców. W niedzielę, około godziny 16.00 funkcjonariusze z toruńskiej drogówki w miejscowości Siemoń zatrzymali mężczyznę, który, tak jak jego poprzednicy, prawdopodobnie straci prawo jazdy.

O karach dla nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.