Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Nieuczciwy pracownik zatrzymany z kradzionymi elementami mostu. Miał 1,5 promila we krwi
Michał Ciechowski 29 października, 2013, 13:54 Aktualności Miasto
29paz2013zlom1
Pijany mężczyzna, który kradł metalowe elementy pracował przy budowie mostu

11 zarzutów kradzieży elementów metalowych z budowy mostu drogowego – taki zarzut ciąży na 54-latku, którego zatrzymali policjanci z Rubinkowa. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wyjeżdżał z terenu budowy. Po skontrolowaniu zatrzymanego, okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

W niedzielę, 27 października, około godz. 20:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o niegroźnej kolizji na budowie mostu drogowego w Toruniu. Według relacji świadka pojazd osobowy marki ford mondeo, który chciał opuścić budowę uszkodził inny zaparkowany pojazd.

Kiedy stróże prawa dojechali na miejsce nabrali podejrzeń, że sprawca kolizji – jeden z pracowników budowy, może być nietrzeźwy. Ich przypuszczenia okazały się trafne. 54-letni kierowca miał ponad półtora promila alkoholu we krwi. Na tym jednak nie skończyły się jego problemy. Mundurowi dokładnie sprawdzili forda mondeo i znaleźli w nim warte kilkaset złotych elementy metalowe, które mężczyzna ukradł wcześniej z budowy i chciał wywieźć.

Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież 54-latka. Policyjni śledczy udowodnili, że nieuczciwy pracownik od maja tego roku dokonał w sumie jedenastu kradzieży różnego rodzaju elementów metalowych z terenu budowy mostu. Skradzione przedmioty sprzedawał w punkcie skupu złomu. Oprócz tego odpowie też za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także