Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Noc Muzeów 2014: przenieś się do świata bajek z Muzeum Etnograficznym
Michał Ciechowski 14 maja, 2014, 13:40 Kultura i rozrywka Miasto
jak+w+bajce+noc+muzeow+2014+etnomuzeum
Na zwiedzających czekać będzie również zaczarowane zwierciadło (fot. nadesłane)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na Noc Muzeów, która oparta będzie na wątkach zaczerpniętych z baśni i bajek. Zwiedzanie z uwzględnieniem wielu atrakcji rozpocznie się w sobotę, 17 maja, o godzinie 19.00 w Parku Etnograficznym.

W jednej z chat będzie można wysłuchać Bajek dla odważnych. W innym miejscu sprawdzić swoją pamięć dotyczącą baśni z dzieciństwa oraz obejrzeć celuloidowe bajki wyświetlane przy użyciu zabytkowego już projektora. Na zwiedzających czekać będzie również zaczarowane zwierciadło, które wreszcie prawdę powie. Młyn zaś będzie miejscem projekcji filmu Jan – autorskiej wizji lęków i strachów w reżyserii Jakuba Wawrzaka. Goście poznają też dawne sposoby mające zabezpieczać przed działaniem złego – jak choćby przed strzygą czyhającą tego wieczoru na wędrowców zapuszczających się w ciemniejsze zakamarki skansenu.

W tym roku obchodzony jest Rok Oskara Kolberga, dlatego muzealnicy będą czytać na głos bajki zapisane przez tego wybitnego badacza folkloru. Dodatkowo będzie to przeplatane zabawami muzycznymi.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także