Noc Muzeów w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu

Miłośnicy teatru o godzinie 22.00 będą mogli zobaczyć specjalny pokaz spektaklu muzycznego „Siostry Parry” (fot. nadesłane)

W sobotnią noc – Noc Muzeów – drzwi dla mieszkańców oraz turystów otwiera Teatr Muzyczny. Wszyscy chętni o godzinie 20.00 będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu Pałacu Dąmbskich.

– W zeszłym roku odwiedziło nas ponad 2 tysiące osób! Mamy nadzieję, że 16 maja pobijemy ten rekord – mówi Anna Jasińska z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. – W tym roku oprócz zwiedzania przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.

Miłośnicy teatru o godzinie 22.00 będą mogli zobaczyć specjalny pokaz spektaklu muzycznego „Siostry Parry” (bilety w cenie 10 zł) oraz fragment próby naszej kolejnej produkcji – familijnej opowieść muzycznej „Złoto i liście” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego, której premiera przewidziana jest na 1 czerwca 2015 r.

Mamy nadzieję, że tegoroczna Noc Muzeów w Teatrze Muzycznym będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem, co zeszłoroczna edycja – mówi Anna Wołek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. – W czasie nocnego zwiedzania zaprezentujemy naszą pierwszą produkcję (Siostry Parry), jak również tę, którą dopiero przygotowujemy. Zaplanowaliśmy jeszcze wiele innych niespodzianek. Aby się o nich przekonać zapraszamy nocą do Teatru.

W Galerii Proscenium swoje prace pokażą Dagmara Horab i Paweł Hajncel.  Oboje są absolwentami  ASP w Łodzi.

– Dagmara Horab swoich rzeźbach mówi, że są odzwierciedleniem jej wyobraźni – dodaje przedstawicielka Teatru. – Tworzy niewielkie obiekty – postaci o ciałach niedopasowanych do otoczenia, zatopione w żywicy, która zniekształca obraz. Paweł Hajncel to jeden z najbardziej kontrowersyjnych, radykalnych artystów w Polsce. Jego akcje w przestrzeni publicznej dały powody do ogólnopolskich debat w mediach, o jakości, zależnościach i funkcjach społecznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, filmem video, muralami, działaniami w przestrzeni publicznej.

W ogrodzie Pałacu zwiedzający będą mogli skosztować grillowanych potraw przygotowywanych przez kucharzy z restauracji Pontę, której siedziba na co dzień mieści się przy ulicy Mostowej 3 w Toruniu.

image description