Nowa ścieżka rowerowa w Toruniu

Fot. nadesłane

Miasto konsekwentnie rozwija sieć dróg rowerowych. W ostatnim czasie zakończyła się przebudowa chodnika i ścieżki rowerowej na ulicy Grudziądzkiej. Nowa infrastruktura powstała po wschodniej stronie ulicy pomiędzy ul. Pod Dębową Górą a ul. Polną.

– Budowany odcinek o długości ok. 700 metrów został w pełni włączony w istniejącą sieć  tras rowerowych Torunia – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Nawierzchnia drogi rowerowej została wykonana z asfaltu. Inwestycja ta kosztowała 484 tysiące złotych.

Zwiększająca się liczba rowerzystów na ulicach to dowód na to, że starania miasta przynoszą efekty i że warto tworzyć odpowiednie warunki, by jeszcze mocniej zachęcać mieszkańców do poruszania się tym ekologicznym i zdrowym środkiem transportu. W tym roku na budowę nowej infrastruktury rowerowej przeznaczono prawie 2 miliony złotych. Dzięki temu powstają kolejne odcinki tras rowerowych, które nie tylko ułatwią życie miłośnikom dwóch kółek, ale przede wszystkim sprawią, że system miejskich dróg rowerowych będzie spójniejszy.