Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Nowa stacja dializ w Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu
Informacja prasowa 13 sierpnia, 2014, 13:59 Aktualności Miasto
pp_dialysis_main_630x420_101105
Na potrzeby stacji dializ zostały gruntownie przebudowane niewykorzystane pomieszczenia szpitalne (fot. sxc.hu)

Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych wzbogacił się o nową stację dializ. Powstała ona z połączenia tych wcześniej istniejących, prowadzonych przez Fresenius Nephrocare Polska w Toruniu.

Obie stacje dializ do tej pory mieściły się w szpitalnych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera przy ul. Św. Józefa oraz Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja. To właśnie na terenie tego drugiego obiektu, w niewykorzystanych pomieszczeniach szpitalnych powstała nowoczesna stacja dializ, mogąca pomieścić personel i pacjentów z obu ośrodków.

Połączenie stacji dializ i powstanie jednego, większego centrum podyktowane były warunkami przetargowymi z postępowania z 2013 r., na mocy którego obie stacje dołączyły do sieci Centrum Dializ Fresenius.

Na potrzeby stacji dializ zostały gruntownie przebudowane niewykorzystane pomieszczenia szpitalne. Inwestycja trwała od marca br. Nowe Centrum Dializ Fresenius mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku szpitalnego i zajmuje powierzchnię 540 m kw.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także