Nowe banknoty NBP – toruńscy policjanci już przeszkoleni

Funkcjonariusze mieli okazję w praktyce zapoznać się z zastosowaniem dodatkowych zabezpieczeń przed sfałszowaniem banknotów

W związku z wprowadzeniem przez Narodowy Bank Polski od kwietnia 2014 r. do obiegu nowych banknotów funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostali przeszkoleni przez pracowników oddziału NBP w Bydgoszczy. Funkcjonariusze mieli okazję w praktyce zapoznać się z zastosowaniem dodatkowych zabezpieczeń przed sfałszowaniem banknotów. Po zakończonym szkoleniu przedstawiciele NBP przekazali policjantom materiały informacyjno – edukacyjne z zakresu omawianej problematyki.

Szkolenie zorganizowane dla policjantów przez NBP odbyło się w środę – 12 marca. W związku z wprowadzeniem przez NBP od kwietnia 2014 r. do obiegu nowych banknotów o nominałach: 10, 20, 50, oraz 100 PLN, których wygląd nieznacznie ulegnie zmianie w stosunku do obecnie będących w obiegu, siedemnastu funkcjonariuszy KMP w Toruniu w dniach 7 10 i 12 marca 2014 r. zostało przeszkolonych w siedzibie NBP w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 8.

W trakcie specjalnie przygotowanych szkoleń w formie warsztatów funkcjonariusze mieli okazję w praktyce zapoznać się z zastosowaniem dodatkowych zabezpieczeń przed sfałszowaniem banknotów. Po zakończonym szkoleniu przedstawiciele NBP przekazali materiały informacyjno – edukacyjne z zakresu omawianej problematyki oraz także zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Teraz funkcjonariusze będą mogli w codziennej pracy wykorzystać zdobyte informacje i doświadczenie.