Nowe bilety komunikacji miejskiej już od 1 stycznia

Fot. Adam Zakrzewski/archiwum

Wprowadzili bilety semestralne, kwartalne, a także podjęli decyzję o obniżce cen biletów okresowych – radni, po zapoznaniu się z wynikami badania przeprowadzonego wśród mieszkańców, debatowali nad uatrakcyjnieniem oferty przejazdów komunikacją miejską.

Decyzja o zmianach podjęta została jednogłośnie. Tym samym od 1 stycznia uczniowie oraz studenci za karnet semestralny zapłacą 180 zł, za kwartalny zaś na linie dzienne i nocne 230 zł. Tańsze będą również bilety dobowe, które zamiast 11,20 zł kosztować będą 10 zł oraz miesięczne na wszystkie linie dzienne i nocne w I strefie – tu cena spadnie ze 100 zł do 84 zł.

Rada Miasta podjęła również decyzję o likwidacji biletów miesięcznych imiennych na wszystkie linie oraz na okaziciela – na linie dzienne w strefie I. Przejazd w obu strefach ma zaś kosztować w przyszłym roku 160 zł, a nie jak obecnie 180 zł.

Zmiany nie obejmą zaś biletów jednoprzejazdowych bądź 30-minutowych. W dalszym ciągu uprawniać będą one do jednokrotnego przejazdu wybraną linią dzienną lub nocną w jednej strefie bądź do przejazdu z przesiadkami na wszystkich liniach dziennych i nocnych w obu strefach w czasie pół godziny. Swoją funkcję zmienią zaś karnety 8-przejazdowe. Każdy ich odcinek będzie traktowany jako bilet czasowy.

Pracując nad uchwałą, magistrat przeprowadził dwa badania – z rodzicami uczniów toruńskich szkół oraz z seniorami. Efektem konsultacji jest projekt uchwały przyjęty w trakcie listopadowej sesji Rady Miasta.