Nowe wystawy w Wozowni

13.01.2017 (piątek) o godzinie 18.00 Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wernisaż trzech nowych projektów.

Silną reprezentację będzie miało współczesne polskie malarstwo. Wspólna wystawa Małgorzaty Wielek-M i Roberta Listwana „Mam dzisiaj dobry dzień” to konfrontacja dwóch malarskich postaw artystów, którzy są w szczególnym punkcie drogi twórczej. Łączy ich zamiłowanie do tajemnicy, splatania sensów w misterne woale, wymuszające na widzu skupienie i dociekliwość w odcyfrowywaniu wszystkich wpisanych w obraz kodów. Dzieli nie tylko ekspresywność czy temperament, ale i kilometry – twórcy ci, działający w Olsztynie i Krakowie, w rzeczywistości nigdy się nie spotkali. Ich przyjaźń – wirtualna, intelektualna, inspirująca do zgłębiania własnych możliwości, nowych działań i pomysłów – sprawia, że wystawa-spotkanie tych artystów w przestrzeni toruńskiej Wozowni jest pełna napięć i kontrastów, wzajemnych uzupełnień i dopowiedzeń, uwidacznia i sprzyja wymianie motywów, tropów i symboli.

Druga z wystaw – „Królicza nora” – stanowi przegląd twórczości Damiana Reniszyna z ostatnich lat. Zainteresowania tego młodego artysty koncentrują się na badaniu alternatywnych dróg percepcji sztuki i podważeniu przekonania o „nietykalności” obiektu artystycznego. Prezentowane na wystawie prace odnoszą się do dwóch głównych obszarów jego poszukiwań: doświadczania sztuki za pomocą zmysłu dotyku oraz eksplorowania nowych technologii.

Trzecia z otwieranych w piątek ekspozycji to wystawa Rafała Sobiczewskiego „Bezcielesny”. W najnowszych obrazach artysta łączy ze sobą dwa przeciwne sposoby postrzegania rzeczywistości: kładzie nacisk na aspekty związane z humanizmem, któremu jednak przeciwstawia obraz medialny. Dominującym elementem w pracach artysty jest obecność postaci człowieka i podkreślenie jej cielesności. Ten obraz artysta zestawia z poziomymi pasami, które kojarzą się z zakłóconym obrazem elektronicznym. W ten sposób w malarstwie Sobiczewskiego odnajdziemy „portret” człowieka żyjącego w społeczeństwie medialnym i informatycznym, zdominowanym przez technologię.

Na otwarcie ekspozycji wstęp wolny!

Wszystkie wystawy trwają do 19.02.2017.

 

Galeria Sztuki Wozownia (wejście od ul. Ducha Św. 6)

Godziny otwarcia sal wystawowych:

poniedziałek – nieczynne

wtorek – 12–20

środa–niedziela – 11–18

Ceny biletów:

normalny – 5 zł

ulgowy – 3 zł

grupowy (5–15 osób) – 15 zł

wtorek, niedziela – wstęp wolny