Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Nowy dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej wybrany
Michał Ciechowski 29 października, 2015, 14:05 Aktualności Miasto
csw 3
59-letni Kuczma jest magistrem sztuki, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz działalnością kuratorską, artystyczną i edukacyjną.

Nowym dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zostanie Wacław Kuczma – poinformował prezydent miasta Michał Zaleski. Podziękował on również pełniącemu dotychczas obowiązki dyrektora CSW Krzysztofowi Białowiczowi.

Jak poinformował włodarz Torunia, postępując zgodnie ze statutem Centrum Sztuki Współczesnej oraz regulaminem przeprowadzenia konkursu na dyrektora tej instytucji, po odbytych wszystkich etapach postępowania przewidzianych w tym regulaminie, podjąłem decyzję o tym, aby na stanowisko dyrektora CSW powołać Wacława. O tym zdecydowały trzy przesłanki: przygotowanie twórcze, doświadczenie w kierowaniu dużą placówka zajmująca się sztuką i doświadczenie w zakresie edukacji.

59-letni Kuczma jest magistrem sztuki, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz działalnością kuratorską, artystyczną i edukacyjną.

W czerwcu 2002 roku został powołany na stanowisko dyrektora Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. W ramach sprawowanej funkcji pozyskał on m.in.wystawy dzieł  Pablo Picassa, Salvadora Dalli, Marca Chagalla,  Andy Warhola, a także Ryszarda Horowitza, Davida Lyncha  i wielu  innych światowych twórców.

Nowy dyrektor CSW posiada bogaty dorobek działalności artystycznej, w tym  wystawy indywidualne i działania zbiorowe: Performance Moja Litwa, Kowno na Litwie, Galeria an der Havel Fontane – Brandenburg- malarstwo.

– Dziękuję panu prezydentowi za zaufanie – powiedział podczas konferencji prasowej Kuczma. – Przygoda ze sztuką daje mi wiele satysfakcji. Robię to z dużym zaangażowaniem i dalej będę tak robił w Toruniu. Mam nadzieję, że będą tu gościć zarówno wielkie nazwiska świata, jak i twórcy z regionu.

torun_csw_kuczma_2


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także