Nowy festiwal, kultowe brzmienia. W HRPP startuje L36!

Fot. nadesłane

Festiwal L 36 to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Torunia. Ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów muzycznych rocka alternatywnego z całego świata. Jest też odwołaniem do bogatych tradycji toruńskiej sceny niezależnej.|

W kultowej, toruńskiej Pameli startuje Festiwal L 36. A w roli głównej wystąpi megakultowy brytyjski band Theatre Of Hate pod dowództwem Kirka Brandona. To jeden z najważniejszych nowofalowych zespołów lat 80., nieco postpunkowy, trochę gotycki, słynący również z przenikliwych tekstów. Producentem rewelacyjnego debiutu płytowego Theatre Of Hate był Mick Jones z The Clash, a w składzie zespołu znaleźli się muzycy współtworzący już za chwilę historię alternatywnego rocka, czyli członkowie kultowej grupy… The Cult. Charyzmatyczny Kirk Brandon prowadził przez jakiś czas inną ważną formację – Spear Of Destiny, ale po latach wrócił z Theatre Of Hate w oryginalnym niemal składzie. Fragmentami nowego albumu „Kinshi”, wydanego po 21 latach oczekiwania, grupa uraczy nas w Pameli.

Wydarzeniami festiwalu będą też inne koncerty: gotycko-industrialnej brytyjskiej grupy Grooving In Green oraz rozpoznawalnej już w świecie alternatywnego folku nowozelandzkiej wokalistki Jordan Reyne. Muzycy Grooving In Green mają na koncie współpracę z tak cenionymi projektami jak The Eden House, Fields of the Nephilim, Red Sun Revival. Z kolei Jordan Reyne jest doskonałym przykładem na mariaż sceny niezależnej i popkultury. Utwory tej charyzmatycznej, nowozelandzkiej wokalistki znalazły się na soundtrackach do tak kultowych filmów jak „Władca Pierścieni” i „Resident Evil”. Zdobywała najważniejsze nagrody muzyczne w Nowej Zelandii, występowała m.in. z New Model Army, White Zombie i Laibachem, zaintrygowała publiczność wielkiego festiwalu w Glastonbury, a teraz zaśpiewa w Toruniu.

Nasz region będzie reprezentował projekt AVE, czyli nowa muzyka z Inowrocławia. To zespół złożony z muzyków tworzących i koncertujących w województwie kujawsko-pomorskim. Na festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję pokazać się z dobrej strony na tle charyzmatycznych zagranicznych wykonawców.

Festiwal L 36 odbędzie się w piątek 13 października o godz. 19. Festiwal L 36 poprowadzi Marek Wiernik.

Bilety w przedsprzedaży: 55 zł, w dniu Festiwalu L 36: 65 zł. Dostępne w klubie HRP Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je też rezerwować, pisząc na adres: hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać w dniu Festiwalu L 36.